menusearch
avatsoft.com

تحلیل دینامیکی، طراحی سیستمهای مکانیکی و پیشبینی رفتار حرکتی سیستم‌ها

(7)
(0)
SIMPACK

نرم افزار تحلیل دینامیکی SIMPACK
 

بسته نرم‌افزاری SIMPACK ابزاری جهت کمک به مهندسان برای مدلسازی، شبیه‌سازی، آنالیز و طراحی انواع سیستم‌های مکانیکی شامل وسایل نقلیه، ربات‌ها، ماشین‌ها و مکانیزم‌های مختلف می‌باشد. این نرم‌افزار توانایی تحلیل رفتار ارتعاشی، محاسبه نیروها و شتاب‌ها و همچنین پیش‌بینی رفتار حرکتی سیستم‌های چند جسمی را بخوبی دارا می‌باشد. اساس کار این نرم‌افزار ایجاد معادلات حرکت سیستم‌های مکانیکی و مکاترونیکی و سپس استفاده از پروسه‌های ریاضی متعدد و مختلف جهت حل این معادلات می‌باشد. جهت انجام این کار ابتدا مدل مسئله با استفاده از المان‌های مدلسازی نرم‌افزار SIMPACK ساخته شده و سپس معادلات مربوط به سیستم بطور اتوماتیک توسط نرم‌افزار تولید گردیده و تحلیل می‌شوند.
همچنین بدلیل توانایی‌های جامع مدلسازی دینامیکی در این نرم‌افزار، طیف وسیعی از مهندسان در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین در صنایع گوناگون از این بسته نرم‌افزاری جامع و مفید استفاده می‌نمایند. از جمله عمده‌ترین زمینه‌های کاری این نرم‌افزار می­توان به ربات‌ها، وسایل نقلیه کشنده مانند لکوموتیوها، خودروها، ابزار ماشینی، ماشین‌های نقاشی و بسته‌بندی، حرکت دینامیکی کاوشگرها، طراحی ماشین‌های الکتریکی و بیومکانیک اشاره نمود.
نرم‌افزار SIMPACK جهت تحلیل و طراحی سیستم‌های دینامیکی انواع مختلف مدلها مانند تحلیل استاتیکی، تحلیل سینماتیکی، تحلیل دینامیکی غیر خطی، تحلیل سیستم‌های خطی، تولید کدهای پارامتری و آنالیز مقادیر ویژه را ارائه داده است.

یکی دیگر از قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار SIMPACK سازگاری آن با نرم‌افزارهای المان محدود FEM می‌باشد بطوریکه برای هر هندسه انعطاف‌پذیر دلخواه، یک فایل واسطه با FEM که در آن اطلاعات مختلف نظیر جرم، ماتریس‌های سختی و میرایی و ... ثبت شده است، وجود دارد. از مهمترین قابلیت‌های نرم‌افزار SIMPACK سهولت برقراری ارتباط آن با نرم‌افزارهای CAD و خواندن اطلاعات گرافیکی و فیزیکی از این دسته نرم‌افزارهاست. علاوه بر این نرم‌افزار SIMPACK بعنوان یک ابزار غیر خطی قابلیت وصل شدن به نرم‌افزارهایی مانند MATLAB و SIMULINK جهت انجام آنالیزهای غیرخطی بهینه‌سازی و کنترلی را دارا می‌باشد. در واقع این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا با تغییر متغیرهای طراحی در یک حلقه بهینه‌سازی بهترین گزینه را برای طراحی یک سیستم دینامیکی بهینه ارائه دهد.

تحلیل و طراحی انواع مختلف سیستم‌های دینامیکی مانند تحلیل استاتیکی، تحلیل سینماتیکی، تحلیل دینامیکی غیر خطی، تحلیل سیستم‌های خطی، تولید کدهای پارامتری و آنالیز مقادیر ویژه

هم اکنون سفارش دهید:

سفارش انجام پروژه تحلیل دینامیکی با SIMPACK 

مشاوره پروژه ها: 09212767510