menusearch
avatsoft.com

AUTODYN

(7)
(0)
AUTODYN
AUTODYN، یک نرم افزار تحلیل عددی برای مسائل دینامیکی غیرخطی تحت بارهای شدید و نرخ کرنش‌های بالاست. این نرم‌افزار در ابتدا با معرفی Autodyn-2D در سال 1986 توسط شرکت Century Dynamics برای مسایل دینامیک غیرخطی عرضه شد. در سال 1991 ،Autodyn-3D مشابه با Autodyn-2D معرفی گردید. آخرین نسخه مستقل آن، نسخه 6.1 این نرم‌افزار بود که در سال 2005 توسط این شرکت عرضه شده است. پس از آن و با خریدن این شرکت توسط شرکتAnsys، نسخه‌های تکامل یافته نرم‌افزار AUTODYN به شکل یک مجموعه در Workbench نرم افزار ANSYS ارائه می‌شود.
این نرم افزار از روش حل صریح برای حل طیف وسیعی از مسایل غیرخطی در دینامیک جامد، سیال و گاز استفاده می‌کند. این نوع از برنامه‌ها، به‌عنوان یک هیدروکد (Hydrocode) تلقی می‌شود.
هیدروکدها طیف وسیعی از مسائل مکانیک محیط پیوسته را دربرمی‌گیرند. شروع فعالیت در این زمینه به اواخر دهه 1950 در آزمایشگاه لوس آلاموس باز می‌گردد. در این زمان پدیده‌های برخورد فولاد با فولاد و آلومینیوم با آلومینیوم در سرعتهای 5.5 و 20 کیلومتر در ثانیه مورد بررسی قرار گرفت. از آنجایی که در این سرعتها فشاری که در لحظه برخورد ایجاد می شود چند ده برابر استحکام مواد است میتوان مواد را دارای خواص هیدرودینامیکی فرض کرد. این فرض بدان معناست که می توان از استحکام ماده در برابر فشار وارده صرف نظر کرد. در هیدروکدها، پدیده مورد بررسی بشدت وابسته به زمان بوده و شامل هندسه غیر خطی (تغییر شکل‌ها و نرخ کرنش‌های بزرگ) و هم رفتار غیر خطی مواد (پلاستیسیته، شکست، سخت شوندگی و نرم شوندگی کرنشی، معادلات حالت چند فازی) هستند.

مشاوره درانجام پروژه اتوداین دانشگاهی و صنعتی در تمامی شاخه های مهندسی مکانیک، عمران، معدن، هوافضا و ... توسط گروهی از متخصصان برجسته فارغ التحصیل دانشگاه شریف در سطوح مختلف به انجام می رسد.هم اکنون سفارش دهید:

سفارش انجام پروژه با اتوداین
telegramaparatlinkedin
مشاوره پروژه ها: 09212767510